Červenec 2009

HARRY POTTER 3 DÍL ♥

31. července 2009 v 21:43
Další Díl Harryho PotteraHARRY POTTER A VĚZEŇ Z AZKABANU

Originální název: Harry Potter And
The Prisoner Of Azkaban
Žánr: Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Rok výroby: 2004
Režie: Alfonso Cuarón


Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodiny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel jí Harry promění v obrovský balón a v noci uteče záchranným autobusem do hospody Děravý kotel. Zde se setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě za jeho provinění nepotrestá. Je to proto, že z vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný čaroděj Sirius Black, který podle legend přivedl lorda Voldemorta k Harryho rodičům a je tak zodpovědný za jejich smrt. Nyní Voldemort usiluje také o zabití Harryho. A aby nebyl všem hrůzám konec, hostí Bradavická škola hrozivé azkabanské stráže, zvané mozkomoři. Ti mají za úkol ochraňovatt Harryho a další studenty před černým čarodějem. Střetnutí mezi Harrym a záhadným vězněm Siriusem Blackem se zdá být nevyhnutelné. Harry Potter bude potřebovat veškerou možnou kuráž, kouzla a podporu, aby dokázal odhalit pravdu a vazby na tajemnou minulost …


Harry Potter a jeho přátelé Ron a Hermiona se vracejí po absolvování třetího roku ve škole čar a kouzel v Bradavici. Museli tam čelit nejtemnějšímu strachu, neboť stáli tváři v tvář nebezpečnému uprchlému vězni a stejně hrůzným mozkomorům vyslaným na jejich ochranu.

Třináctiletý Harry Potter tráví jen nerad další léto u svých vzdálených příbuzných, rodiny Dursleyových. Musí se chovat vzorně a nevěnuje se žádným kouzlům. To trvá ovšem pouze do doby, než přijede na návštěvu sestra strýce Vernona teta Marge. Teta Marge byla na Harryho vždy mimořádně zlá. Tentokrát zašla tak daleko, až se nakonec jeho zásluhou "náhodně" nafoukla jako obrovský balón a odletěla. Harry se obává trestu od tety a strýce a zákazu z Bradavice a z Ministerstva kouzel, které studentům přísně zakazuje používat kouzel mimo kouzelný světem, a proto v noci uteče.

Vzápětí nato nastoupí Harry do "záchranného autobusu", třípatrového fialového vozidla, které ho dopraví do hospody Děravý kotel. Po příjezdu se Harry setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě nepotrestá za jeho pochybné čáry. Namísto trestu trvá pouze na tom, aby Harry před svým návratem do Bradavice zůstal jednu noc v Děravém kotli.

Nakonec se ukáže, že ministr Popletal Harryho nevyloučil ze školy proto, že z vězení z Azkabadu utekl záhadný a nebezpečný čaroděj Sirius Black. Ten byl podle legend zodpovědný za přivedení lorda Voldemorta k Harryho rodičům a za jejich následnou smrt. Nyní lord usiluje i o zabití Harryho. Jediným bezpečným místem pro Harryho tudíž zůstává Bradavice.

Aby však nebylo všem hrůzám konec, hostí Bradavice hrozivé azkabanské stráže zvané mozkomoři. Ti jsou umístěni ve škole, aby chránili Harryho a další studenty před černým čarodějem. Mozkomoři vysávají svým obětem duše a bohužel pro Harryho jsou jím nevysvětlitelně přitahováni. Jejich neustálá přítomnost vyvolává v Harrym bezmoc a chvění až do morku kostí. To přetrvá až do doby, než nový učitel obrany proti černé magii profesor Lupin naučí Harryho používat Patronovo zaklínadlo, které Harryho ochrání před vlivy mozkomorů.

Harryho třetí rok v Bradavici je mezitím naplněn vzrušujícími novými postavami, jako Klofan či napůl pták a napůl kůň hipogryf. Vystrašený Harry se také setká s předzvěstí smrti v podobě Smrtonoše. Zažije i jiná napínavá dobrodružství, jako například tajnou návštěvu kouzelné vesnice Prasinky, rozluštění tajemství skrytých v začarovaném Pobertově plánku či hrůzostrašný výlet do Chroptící chýše (nejnavštěvovanější místo v Británii). Kromě toto se bude Harry pokoušet s pomocí Rona a obra Hagrida, který převzal v Bradavici novou funkci péče o kouzelné tvory, porozumět záhadným objevováním a zmizením Hermiony.

Střetnutí mezi Harrym a záhadným vězněm Siriusem Blackem se zdá být nevyhnutné... Jaký je však přesně vztah profesora Lupina k Harrymu? Co je ono temné tajemství, které by profesor Snape tak rád prozradil? A proč chce Ronova krysa Prašivka tolik utéci z jeho moci? Harry bude potřebovat veškerou možnou kuráž, kouzla a podporu, aby dokázal odpovědět na tyto otázky a odhalit pravdu skrytou za Siriusem Blackem a jeho vazbami na tajemnou minulost nadaného mladého čaroděje.

Příběh malého kouzelníka Harryho Pottera vznikl na motivy stejnojmenné světoznámé knihy skotské spisovatelky Joanne K. Rowlingové. Knížka se stala doslova fenoménem. Byla přeložena do více než 47 jazyků a jen prvního dílu se prodalo před 100 milionů výtisků.

Natáčení filmu začalo v únoru 2003 a odehrávalo se v Leavesdenských studiích v anglickém Hertfordshiru a ve vybraných lokalitách Skotska.
Za režiséra třetího dílu byl po Chrisovi Columbusovi vybrán Alfonso Cuarón. V České republice byly v minulosti uvedeny jeho filmy pro dospělé diváky, jako například Mexická jízda, Velké naděje či Malá princezna. Producenty filmu jsou David Heyman (Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata), Chris Columbus (Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Mrs. Doubtfire - Táta v sukních) a Mark Radcliffe (Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Mrs. Doubtfire - Táta v sukních). Výkonnými producenty filmu jsou Michael Barnathan (Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Mrs. Doubtfire - Táta v sukních) a Callum McDougall (Dnes neumírej). Scenáristou třetího dílu je opět Steve Kloves (Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Mrs. Doubtfire - Táta v sukních, Wonderboys).

V příběhu se opět scházejí známí dětští herci Daniel Radcliffe (Agent z Panamy, televizní David Copperfield na BBC), Rupert Grim a Emma Watson v rolích Harryho, Rona a Hermiony. Jejich protějškem je již tradičně Tom Felton (Anna a král, Pidilidi), který opět hraje Harryho dlouhodobého protivníka Draca Malfoye.

Další postavy v třetím díle zahráli mimo jiné Gary Oldman (Hannibal, Léon, Dracula) v roli zlověstného Siriuse Blacka, David Thewlis (Proud času, Nahý, Big Lebowski) v roli nového obránce proti černé magii profesora Remuse Lupina, Timotny Spall (Nicholas Nickleby, Vanilkové nebe, Pod ochranou nebe) v roli Petra Pettigrewa a Michael Gambon (Ospalá díra, Gosford Park), který převzal roli Harrym uctívaného ředitele školy Albuse Brumbála. Mezi nové herce se zařadila i Julie Christie (Hamlet, Dračí srdce) v roli dobrosrdečné číšnice v hospodě U tří košťat Madam Rosmerty, Pam Ferris (Matilda) v roli Harryho sekýrující tety Marge, Dawn French v roli Dámy v portrétu a Paul Whitehouse (hvězda pořadu BBC The Fast Show) v roli Sira Cadogena.

Mezi dalšími herci můžeme jmenovat Dame Maggie Smith (Čaj s Mussolinim, Podivná tajemství, Prime of Miss Jean Brodie) v roli Brumbálovy loajální zástupkyně profesorky McGonagallové, Alan Rickman (Opravdově, šílené, hluboce, Rozum a cit, Smrtonosná past) v roli záhadného profesora lektvarů Snapea a Robbie Coltrane (Jeptišky na útěku, Zlaté oko, Jeden svět nestačí) v roli Hagrida, nejoblíbenějšího obra na světě. Tato role přitom Coltraneovi přinesla nominaci Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) a cenu londýnských filmových kritiků na nejlepšího herce ve vedlejší roli, stejně jako i skotskou ceny nejlepšímu herci za Harryho Pottera a Kámen mudrců. Julie Walters (Billy Elliot, Zkouška do života, Personal Services) se vrací v roli paní Weasleyové, Mark Williams (Zamilovaný Shakespeare, Pidilidi, 101 dalmatinů) hraje Ronova otce Artura Weaslyho, Richard Griffith (Ospalá díra, Bláznivá střela 2, King Ralph) se opět objeví v roli strýce Vernona a Fiona Shaw (My Left Food, Řezník, Jane Eyre) hraje tetu Petunii.

Kameramanem třetího dílu je Michael Seresin (Půlnoční expres, Křídla, Angela's Ashes), zatímco kostýmy měla na starosti Jany Temine (Zloději a vyděrači, House of America, Antonie), střih Steven Weisberg (Men in Black 2, Great Expectations, Malá princezna). Vizuální efekty řídil Roger Guyett (Harry Potter a Kámen mudrců, Zachraňte vojína Ryana).

Trojnásobný vítěz Oskara za výpravu Stuart Craig (Anglický pacient, Nebezpečné známosti, Gándhí) opět vytvořil magický svět Bradavice. Jeho inspirující kulisy z filmu Harryho Potter a Kámen filozofů mu přinesly nominace na Oskara, cenu Britské filmové a televizní akademie a nominaci na cenu Evening Standardu. Další nominaci Britské filmové a televizní akademie získal za film Harry Potter a Tajemná komnata.

Natáčení filmu probíhalo opět v bývalé letecké továrně firmy Rolls Royce, kde se nyní nacházejí Leavesdenská filmová studia. Na místě zůstala řada kulis z předchozích dvou dílů, jako například Velká síň, společný pokoj Nebelvírů, mramorové schodiště či Zobí ulice č.4, jinak známá jako sídlo Dursleyových. Nové kulisy zahrnují Chroptící chýši, Lupinovu třídu, astronomický pokoj, věž s hodinami a vesnici Prasinky s hospodou U tří košťat a s obchodem Medový ráj. Natáčení probíhalo kromě Skotska také v Sheppertonských studiích a na ulicích Londýna, kde byli mnozí Londýňané zaskočeni pohledem na jízdu fialového třípatrového autobusu.

Nick Dudman (Hvězdné války, Epizoda I - Skrytá hrozba, Mumie, Mumie se vrací) měl na starosti masky a make-up a zodpovídal tak za vytvoření mytických stvoření obývajících tento čarovný svět. Dudman byl již dříve oceněn nominací Britské filmové a televizní akademie za práci na druhém dílu Harryho Pottera.Hrají

role:
Professor Minerva McGonagall
role:
George Weasley
role:
Cornelius Fudge
role:
Rubeus Hagrid
role:
Seamus Finnegan
role:
Lavender Brown
role:
Pansy Parkinson
role:
Dudley Dursley
role:
James Potter
role:
Gregory Goyle
role:
Ron Weasley
role:
Peter Pettigrew
role:
pan Arthur Weasley
role:
Stan Shunpike
role:
paní Molly Weasley
role:
Albus Dumbledore
role:
Man in the Leaky Cauldron reading book
role:
Ginny Weasley
role:
Fat Lady in Painting
role:
Sirius Black
role:
Professor Severus Snape
role:
Dean Thomas
role:
Fred Weasley
role:
Ernie the Bus Driver
role:
Madame Rosmerta
role:
Hermione Granger
role:
Percy Weasley
role:
Neville Longbottom
role:
Lily Potter
role:
Draco Malfoy
role:
Argus Filch
role:
Wizard
role:
Harry Potter
role:
Professor Lupin
role:
Aunt Marge
role:
Aunt Petunia
role:
Uncle Vernon
role:
Professor Sybil TrelawneyHARRY POTTER 2 DÍL ♥

30. července 2009 v 12:16
Tk a tady máme další díl Harryho Pottra =)


Harry Potter a Tajemná komnata

Originální název: Harry Potter and The Chamber of Secrets
Žánr: Dobrodružný, Fantasy, Mystery, Rodinný
Rok výroby: 2002
Režie: Chris Columbus

Harry Potter (Daniel Radcliffe) stráví krásný konec prázdnin s rodinou svého nejlepšího přítele Rona Weasleyho (Rupert Grint) a náladu mu nezkazí, ani když se na Příčné ulici seznámí s novým učitelem obrany proti černé magii - samolibým Zlatoslavem Lockhartem (Kenneth Branagh). Spolu s Ronem a Hermionou (Emma Watson) se po prázdninách vrátí do kouzelnické školy v Bradavicích a nemá ani ponětí o tom, že mu hrozí smrtelné nebezpečí. Začínají se tam totiž dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností. Tajemná komnata se znovu otevřela …

Plakát:


Hrají

role:
Aragog
role:
Neville Longbottom
role:
Hermione Granger
role:
Draco Malfoy
role:
Lily Potter
role:
Uncle Vernon Dursley
role:
Professor Flitwick
role:
Station Guard
role:
Harry Potter
role:
Lucius Malfoy
role:
Percy Weasley
role:
Aunt Petunia Dursley
role:
Professor Pomona Sprout
role:
Oliver Wood
role:
Professor Snape
role:
pan Mason
role:
George Weasley
role:
pan Borgin
role:
Molly Weasley
role:
Rubeus Hagrid
role:
The Sorting Hat
role:
Seamus Finnigan
role:
Madam Pomfrey
role:
Dudley Dursley
role:
Argus Filch
role:
Gregory Goyle
role:
Ron Weasley
role:
Professor Gilderoy Lockhart
role:
Arthur Weasley
role:
Tom Marvolo Riddle
role:
Professor Minerva McGonagall
role:
Ginny Weasley
role:
Susan Bones
role:
Nearly Headless Nick
role:
Dean Thomas
role:
Professor Albus Dumbledore
role:
James Potter
role:
Fred Weasley
role:
Dobby the House Elf
role:
Cornelius Fudge


dIPLOMKY za Soutěž

30. července 2009 v 12:08

Tak doufám zhe se jí to bude líbit =) je to pro moje nejmilejší SB =)
Tk soutež ještě pokračuje tk soutěžte dál až do 2.8.2009 vaše EliskaM EL ♥ =)

HARRY POTTER 1 DÍL ♥

29. července 2009 v 22:47

Originální název: Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Žánr: Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Rok výroby: 2001
Režie: Chris Columbus
HARRY POTTER A KÁMEN MUDRCŮ
Harry dostává dopis napsaný zeleným inkoustem, který přinese vzácná sova. Podivuhodný dopis obsahuje pozvání, aby opustil lidský svět a nastoupil jako žák Školy čar a kouzel v Bradavicích. Obr Hagrid pomůže Harrymu Potterovi obstarat kouzelnické pomůcky, které bude potřebovat, a Harry se může vydat na londýnské nádraží King´s Cross, aby našel nástupiště 9 a 3/4 a odcestoval do Bradavic. Ve vlaku se potká s dalšími prvňáky Hermionou a Ronem, kteří se stanou jeho přáteli. Začíná příběh, který si nedokázali představit ani ve svých nejsmělejších snech!Plakát: Tady Jsou napsaní jen ty nejhlavnější co tam hrají =)Hrají
role:
George Weasley
role:
Professor Albus Dumbledore
role:
Fat Lady
role:
Nearly Headless Nick
role:
Seamus Finnigan
role:
Hermione Granger
role:
James Potter
role:
Griphook the Goblin
role:
Dudley Dursley
role:
Gregory Goyle
role:
Harry Potter
role:
Madame Hooch
role:
Dean Thomas
role:
paní Lily Potter
role:
pan Ollivander
role:
Professor Quirinus Quirrell / Voldemort
role:
Argus Filch
role:
Station Guard
role:
Ginny Weasley
role:
Professor Severus Snape
role:
Oliver Wood
role:
Percy Weasley
role:
Fred Weasley
role:
Rubeus Hagrid
role:
Tom - Bartender in Leaky Cauldron
role:
Molly Weasley
role:
Neville Longbottom
role:
Ron Weasley
role:
The Sorting Hat
role:
Susan Bones
role:
Draco Malfoy
role:
Goblin Bank Teller / Professor Flitwick
role:
The Grey Lady
role:
Aunt Petunia Dursley
role:
Professor Minerva McGonagall
role:
He Who Must Not Be Named
role:
Uncle Vernon Dursley


Me To YoU ....♥....♥....

29. července 2009 v 22:35 Me to You ....♥

ME TO YOU OBRÁZKY A ROZVRH HODIN K VYTISKNUTÍ ☻ ♥ ☻ =)

Po dlouhé době zas soutěž ♥ ☻ =)

28. července 2009 v 21:50


a o čem to bude??


1......♥ Kde všichni tito herci hráli?? Úplně všechny filmy


2......♥ Jak se všichni jmenují ??


3.......♥ Kolik jim je let


4........♥ Co na Diplom ♥ ♥ ♥
Tk už sem tady ♥ ☻

27. července 2009 v 20:29

Hj už jsem se vrátila bylo tam supr mno tk asi zitra zacnu se soutezmi a anketami . Tk zatím p ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥


PozaSTAvUJu ♥ ♥

16. července 2009 v 23:07

pOzaStaVUjU : =)

Tk protože jsou prázdniny tk jedu na dowču . a Proto pozastavuju blog od 18.7 do 28.7 mooc se těším jedu do Maďarska . Mno nic SB Pls nemažte si mě protože neobcházím slibuju že ještě zítra na vás juknu . Tk zatím p a 28.7 zdarec =)


EL =) Eliška.M ♥ ♥

Ty NejNovĚjší FilMy 4

15. července 2009 v 10:19

HIGH SCHOOL MUSICAL 3 SENIOR YEAR 2008

MATURITNÍ ROČNÍK


Originální název: High School Musical 3: Senior Year
Žánr: Drama, Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2008
Režie: Kenny Ortega

Popis filmu

/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/11644/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Díky mezinárodnímu castingu, kterého se zúčastnilo více než tisíc mladých herců z různých koutů USA, Kanady a Velké Británie, budou představeny tři mladé nastupující hvězdy muzikálové scény: Matt Prokop, Justin Martin a Jemma McKenzie-Brownová.
V připravovaném filmu Walt Disney Pictures "Muzikál ze střední 3", jehož podtitul v originále zní "Senior Years", byli herci obsazeni do rolí starších studentů říkajících si Wildcats.

Tři nové tváře
Trojice hvězdných nováčků rozšíří herecké obsazení předchozích dvou filmů, a tak se opět můžeme těšit na již známé tváře: Zac Efron, Vanessa Hudgensová, Ashley Tisdaleová, Lucas Grabeel, Corbin Bleu a Monique Colemanová. Natáčení zbrusu nového filmu začíná již koncem tohoto měsíce pod režijním vedením Kennyho Ortegy, jenž je podepsán pod oběma předchozími snímky pro Disney Channel.

Ortega k přípravám třetího filmu říká: "V báječném scénáři Petera Barsocchiniho přibyly tři nové postavy. Tak jsme zorganizovali masivní casting napříč severní Amerikou a Anglií, abychom našli ty správné mladé herce. A jsme si jisti, že s těmito talentovanými umělci přichází do našeho třetího filmu ze střední školy East High spousta humoru, překvapení, nová zápletka a skvělá muzikálová zábava. Jemma je jednou z mnoha mladých hereček, které jsme potkali v Londýně. Zapůsobila na nás svými pěveckými a tanečními výkony a navíc je ohromně bezprostřední a spontánní. Matt má úžasné osobní kouzlo a výrazný smysl pro humor. A Justin je osobnost se silným charismatem a k tomu je ještě skvělý komediální herec, který umí velmi dobře tančit."

První dva díly měly celosvětový úspěch
"Muzikál ze střední" měl na americkém televizním kanálu Disney Channel premiéru v lednu 2006 a rázem se stal nejsledovanějším filmem této stanice. Celosvětově se krátce nato zařadil mezi divácké hity, když byl odvysílán dalšími 27 televizními stanicemi. Dohromady jej vidělo na 250 milionů diváků ve více než 20 jazykových verzích a ve 100 zemích světa včetně Čínské lidové republiky. Soundtrack k filmu dosáhl v roce 2006 na první příčku americké hitparády a ve stejném roce se stal nejprodávanějším televizním filmem na DVD.

Druhý a právě připravovaný třetí film tedy navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny.

"Muzikál ze střední 3" nám ukazuje studentské "mazáky" Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.

Dlouhý popis filmu

/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/11644/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Fenomén Muzikál ze střední se zrodil jako nápad v obývacím pokoji producenta Billa Bordena. "Chtěl jsem natočit nějaký muzikál, na který bych se mohl podívat se svými dětmi. Tak prosté to bylo," říká Borden.

Ačkoliv se v poslední době muzikál s úspěchem filmů pro dospělé, jako například Moulin Rouge nebo Chicago, vrátil do jisté míry do popředí pozornosti, nikdo netočil muzikály pro dospívající mládež. "Bill a já máme tenhle žánr opravdu rádi," míní Bordenův produkční partner Barry Rosenbush. "Co se prvního filmu týče, nesnažili jsme se znovu vynaleznout kolo...snažili jsme se ho jen znovu uvést do povědomí."

"Filmová historie je plná hudebních komedií pro mládež," pokračuje Rosenbush. "Filmy ve třicátých a čtyřicátých letech, které všichni zbožňujeme - Westside Story, Za zvuků hudby a později Pomáda - ty všechny byly pro mladé."

Borden a Rosenbush v době, kdy se objevil nápad na Muzikál ze střední, už se scenáristou Peterem Barsocchinim na jednom projektu spolupracovali, takže ho oslovili i s tímto. "Říkali, že chystají film pro společnost Disney, ve kterém bude hudba a sport," vzpomíná Barsocchini. "To pro mne obojí není nic nového - v mládí jsem hrál basketbal a koncem šedesátých let jsem v San Franciscu pracoval jako hudební kritik."

K převedení tohoto nápadu na obrazovky se k triu připojil všestranně nadaný režisér a choreograf Kenny Ortega. "Kenny má neuvěřitelnou spoustu talentu v mnoha oborech, takže je to fantastický režisér," míní Borden. "Je to hudebník. Skvěle tančí. Ovládá choreografii. Hraje. Skutečně ten scénář drží pohromadě. Dokáže vzít nějaký koncept a oživit ho ve formě muzikálu tak, jako by to nedokázal nikdo jiný na celém světě. Kenny je skutečně ohromující."

"V případě Muzikálu ze střední jsem se v podstatě jen snažil užívat si vyprávění příběhu formou muzikálu tak, aby to bylo veselé a zábavné, aniž bychom se museli spoléhat na přehnaně komplikovaný příběh a na složitě definované postavy," soudí Ortega. "Jenom se snažím oživit ho tak, aby byl co nejzábavnější, nejbarevnější a co nejvíce vzrušující."

Zmíněný tým stál u zrodu fenoménu, který dal následně vzniknout nejsledovanějšímu filmu na kabelové stanici, dvěma nejsledovanějším filmům na stanici Disney Channel, dvěma soundtrackům, které získaly několik platinových desek, koncertnímu turné, muzikálu na ledě, který získal bezpočet cen a ocenění a který ovlivnil mládež po celém světě. "Mládež celého světa zkrátka v zásadě žije velice podobně," myslí si Borden.

Přerod Muzikálu ze střední na stříbrné plátno byl pro Ortegu splněným snem. "Vždycky jsem toužil po tom, režírovat muzikál, uváděný v kinech," prozrazuje Ortega.

Režisér byl tedy na tento zásadní krok připravený. "První, co nám Kenny Ortega řekl, bylo, že nechce točit remake předchozích dvou dílů. Chtěl zachovat klasickou atmosféru Muzikálu ze střední, ale nechat jeho hrdiny dospívat," vzpomíná Barsocchini. "Končí střední školu, takže jim nadělíme starosti, které studenti v posledním ročníku mají - maturitní ples, maturita, oslava na konci roku a odchod ze školy. Je to potřeba vyvážit - točíme hudební komedii, ale chceme se pokusit ji postavit na skutečných starostech."

Ortega si takovou příležitost doslova vychutnává. "Peter nám dodal báječný nástin a spolupracoval se mnou na umístění písniček," říká. "Mohli jsme se s herci sejít a přihodit do filmu i nějaké improvizace. Poslední verze scénáře vznikaly ve spolupráci s herci a tanečníky přímo ve studiu, kde jsme zkoušeli."

"Ačkoliv je Muzikál ze střední filmem pro kina, chtěli jsme zajistit, aby působil podobně, jako předchozí dva," dodává Borden.

Tvůrci připouštějí, že jim povýšení na "plnohodnotný" film umožnilo zvednout laťku. "V Muzikálu ze střední 3 jsou působivější hudební čísla s náročnější choreografií a s více tanečníky, rozlehlejší kulisy se složitějším nasvícením a ozvučením, a lepší a úchvatnější kostýmy," slibuje Ortega.

"Jedním z málo zdůrazňovaných faktů kolem Muzikálu ze střední je to, jak moc jsou naši herci doopravdy talentovaní," říká Barsocchini. "Ano, ze všech se stali miláčci dospívající mládeže. Ale jsou to dobří mladí herci. To jejich zručnost má zásluhu na tom, že se do nich všichni zamilovali. V tom to všechno je."

V popředí hereckého týmu samozřejmě stále vynikají představitelé dvou hlavních hrdinů, Troye Boltona a Gabrielly Montez, Zac Efron a Vanessa Hudgens.

"Je velice vzrušující, že jsme to dotáhli až na plátna kin," soudí Efron. "Na tohle jsme čekali, o to jsme usilovali, a je to skvělé, protože cítíme, že jsme si to doopravdy zasloužili. Jsme prostě jen obyčejní kluci a obyčejné holky, kteří natočili Muzikál ze střední a ten se teď dál vyvíjí."

Efron se svou postavou dospěl. "Troy se dá popsat mnoha způsoby," míní. "Je to velice průměrný středoškolák, který se vypořádává s každodenními starostmi. Ale zábavné na něm je to, že má spoustu skrytých dovedností. Takže musí udržet v rovnováze celou řadu věcí - basketbalový tým, nově vzniklou lásku ke zpěvu, a pak samozřejmě i Gabriellu. Co s nimi po střední škole bude? Netušíte. Jde o naprosto klasický středoškolský příběh, o kterém my ale zpíváme."

Podle scenáristy Petera Barsocchiniho byla postava Troye Boltona inspirována věhlasným hráčem amerického fotbalu za Pittsburgh Steelers, Lynnem Swanem. Barsocchini se Swanem chodil na střední školu a hráli ve stejném basketbalovém týmu. "Jednoho dne jsme jeli autobusem na zápas a oni mi povídá, že by ho hrozně lákalo zkusit si balet," vypráví Barsocchini. "A takhle ta postava vznikla. Na mladé je dnes vyvíjen obrovský nátlak, aby se snažili být oblíbení a úspěšní, že je těžké zkusit si něco jiného." "Jedním z hlavních záměrů filmu je sdělit mladým, že mohou být čímkoliv, čím chtějí," dodává producent Don Schein.
"Troy Bolton odjakživa plánoval, že půjde se svým nejlepším kamarádem Chadem na místní univerzitu," vysvětluje Borden. "Teď ale čelí kvůli vztahu s Gabriellou a kvůli nově objevenému zalíbení v divadle před těžkým rozhodováním."

Efronova postava ale podle něj není jedinou, která čelí zásadním otázkám. "Vanessina postava má možnost odejít na stipendium na Stanfordskou univerzitu."

"Gabriella se vždycky řídila jen hlavou," říká k tomu Hudgens. "V tomhle filmu je tak trochu rozpolcená, protože neví, jestli má poslouchat hlavu nebo srdce - řeší těžké otázky, snaží se přijít na to, jak si poradit s přáteli, rodinou, se vztahy, se studiem."

"Pořád mě udivuje, jak se jako herečka rozvíjí," chválí Vanessu Hudgens Ortega. "Umí tančit. Umí zpívat. Umí hrát. Je s ní zábava, je dokonalá. Je zrozená pro hlavní role."

"Natáčení Muzikálu ze střední 3 byla ta největší zábava, kterou jsem při natáčení filmů zažila," říká Hudgens. "Máme k sobě všichni blízko a musíme být spolu každý den, pracovat, smát se a prostě se chovat jako normální středoškoláci."

Ashley Tisdale se vrací ve své nezapomenutelné roli Sharpay Evans. "Sharpay je postavou, kterou svět doslova miluje," prohlašuje Barsocchini. "Každý by se tak trochu toužil stát Sharpay. Je to protivná dívka s dobrým srdcem - víceméně. Popravdě, pojmenoval jsem ji podle psa, který mě pokousal."
"Je to primadona," popisuje Tisdale. "Milujete, že ji nenávidíte. Sharpay vytváří napětí. Ale myslím, že někde uvnitř - hodně, hodně hluboko - je nejspíš celkem milá. Nejspíš."

V rámci příběhu filmu spolu Sharpay, Ryan, Kelsi a překvapený Troy soupeří o stipendium na prestižní umělecké škole Juilliard. "Samozřejmě, že po něm touží hlavně Sharpay, a dělá všechno pro to, aby své soupeře vyřadila."

V roli Sharpayina tajuplného bratra Ryana se vrací Lucas Grabeel. "Strhává na sebe pozornost," prohlašuje o něm Ortega. "Vždycky hrála prim Sharpay, ale v tomhle filmu je najednou středem pozornosti Ryan. Skutečně se změnil a dozvíte se o něm ještě více než v minulosti."

Podle Grabeela se vztah s jeho filmovou sestrou převádí i do reality. "Jsme doopravdy jako bratr a sestra a je to skvělé. Proudí mezi námi ohromná energie a oba si výtečně pomáháme."

"Lucas je úžasný, dokonalý herec, tanečník i zpěvák," říká Borden. "Stvořil postavu, která je naprosto odlišná, než jaký je ve skutečnosti on sám. Lucas je jemný, pohodový a doopravdy milý. Na plátně je jako smyslů zbavený."

Corbin Bleu přivádí na plátna kin svou postavu, zamilovanou do basketbalu. "Chad je klasický sportovec," míní Bleu. "Žije basketbalem, dýchá ho a možná i jí. Moc rád je se svými kamarády, má rád Troye a v Taylor získal velice milou přítelkyni."

"Chad Danforth je postavou, ke které mám jako scenárista velice blízko, protože jsem vyrostl v tělocvičně," prohlašuje Barsocchini. "Strávil jsem bezpočet hodin ve zpocených ponožkách házením na koš. Chad nemá žádné problémy. Prostě ho baví hrát basketbal a chce se tomu věnovat i na vysoké."

"Tenhle film se zabývá přátelstvím a kamarádstvím, poutem, které vzniklo mezi dvěma kamarády, a tím, jak se vyvíjí. Jde tu o to, že je skvělé sledovat, jak se vaši kamarádi vypracovávají a jdou si za tím, čemu se chtějí věnovat, ale současně je smutné, že o ně tak přicházíte," míní Bleu.

"Corbin je obrovský dříč, největší, jakého jsem kdy poznal," hodnotí Ortega. "Zaměří se třeba na jediný taneční krok a bude ho tvrdě trénovat, dokud nebude mít pocit, že to opravdu lepší být nemůže. To Corbin přišel s nápadem, že by mohl Chad pořád všude nosit basketbalový míč. Spal s ním. Nedal ho z ruky, dokud si nebyl jistý, že s ním zvládne cokoliv."

V roli Taylor McKessie se vrací také Monique Coleman. "Během Maturitního ročníku má mnohem více povinností - je prezidentkou studentské komise a má na starosti kroniku, což k ní podle mého názoru velice dobře sedí," domnívá se Coleman. "Je doopravdy ve svém živlu. Maturovat mohla už v den, kdy na školu nastoupila. Je připravena ovládnout svět."

Ve třetím díle Muzikálu ze střední si ale Taylor poprvé zkouší také roli něčí přítelkyně. "Je to zajímavé, protože v předchozích filmech byla Taylor přísně nezávislá. Je prima vidět, jak ji obohatila skutečnost, že se zakoukala do Chada Danfortha," chichotá se Coleman. "Přesto si myslím, že je pro dívky důležité vidět postavu, jejíž nejsilnější stránkou je to, že chodí s nějakým klukem."

Barsocchini prohlašuje, že Taylor vždycky věděla, co chce, a to se v Muzikálu ze střední 3 nezměnilo. "Taylor, stejně jako Chad, není nijak komplikovanou postavou," říká scenárista. "Nevidí žádné hranice toho, co by mohla dokázat, a je ochotna se vypracovat. Tisíce rodičů nám v dopisech děkovaly za to, že máme v našem filmu postavu, která dělá domácí úkoly. Chce prostě být nejlepší."

"Myslím, že to, co lidi na plátně a na obrazovkách vidí, je učiněné kouzlo, a klíčem k úspěchu je to, že se Kenny nespokojí s pouhým zpíváním, tančením a hraním," tvrdí Coleman. "Musíme vyprávět nějaký příběh, a ten musí být věrohodný."

V tomto díle se ale objevuje také několik nováčků. "Abychom naše tři nové herce našli, zkoušeli jsme na konkurzech tisíce mladých herců a posléze výběr zúžili na patnáct, kteří vyhovovali našim požadavkům," vysvětluje Borden. "Přivedli jsme je do tanečního studia a nechali je zpívat, tančit a sportovat. Finální trojice v sobě měla jisté kouzlo, které podle nás mohlo na plátně fungovat."

"Když jsme o nových postavách přemýšleli, souhlasili jsme všichni s tím, že nechceme hledat 'nového Troye' nebo 'novou Taylor'", objasňuje dále Borden. "Chtěli jsme zcela nové postavy, neměli jsme v plánu někoho klonovat. Tak to ve škole nebo v životě zkrátka není a my proto nechceme, aby náš film něco takového naznačoval."

Osmnáctiletý herec Matt Prokop byl ohromený tím, že ho obsadili do role fanouška rocku Jimmieho "Rakeťáka" Zary. "Je to jako sen. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že budu hrát v muzikálu - před natáčením tohohle filmu jsem nikdy nezpíval ani netančil," říká. "Je to tak trochu děsivé, protože o Muzikálu ze střední každý slyšel a teď se chystá premiéra i v kinech."

Justin Martin byl obsazen jako Donny Dion, Jimmieho nejlepší kamarád a pomocník týmu Tygrů. "Ti dva se spolu kamarádí a jsou tak trochu něco jako Abbott a Costello. Moc se k sobě nehodí, takže je to dost zábavné," vysvětluje Borden. "Donny je ten přemýšlivější z nich. Donny neskočí do vody rovnou, ale nejdřív si zjistí, jak je tam hluboko," dodává Barsocchini.

Hledání představitelky role Tiary zavedlo tvůrce za oceán, kde objevili Jemmu McKenzie-Brown. "Když jsme se s Jemmou setkali, došlo nám, že toho umí opravdu hodně," míní Barsocchini. "Je opravdu velice schopná. Veděli jsme, že Tiaru můžeme udělat ještě zajímavější, než jsme původně předpokládali."

"Stane se z ní Sharpayina osobní asistentka - její poskok," dodává McKenzie-Brown. "Vzhlíží k Sharpay a stará se o její požadavky, ale potají kuje pikle."

Herci z původních filmů nováčky přivítali s otevřenou náručí. "Je to skvělé, mít tu někoho
nového," prohlašuje Coleman. "Působí to jako na skutečné střední škole."

V hudební tradici Muzikálu ze střední pokračují skladatel David Lawrence a hudební poradce Steven Vincent. Soundtrack pro třetí díl se skládá z deseti skladeb, složených zkušenými autory předchozích hitů série. "Návrat skladatelů a textařů nám hodně pomohl a myslím, že máme v rukou vůbec nejlepší soundtrack z celé série," soudí Ortega. "Pomáhá rozvíjet příběh. Podtrhuje povahy postav. Je dynamický, rytmický, romantický, zábavný, orchestrální, symfonický i sborový. Má velkolepé i nenápadné pasáže a dokáže to všechno i různě kombinovat."

Celý film například zahajuje skladba Now or Never. "Ukazuje nám, jak Troy s pomocí tance a zpěvu čelí obrovskému dilematu," popisuje Ortega. "Je to skvělý zpěvák a chtěl by vystupovat, ale současně je taky výtečný a úspěšný atlet. Vidíme tu sport, vidíme tu tanec, posloucháme skvělý zpěv, a musíme to zkombinovat do příběhu tak, abychom pochopili, co zrovna tenhle chlapec prožívá."

Při natáčení scén k této skladbě, které se odehrávají v tělocvičně při Troyově posledním zápase v týmu Tygrů, zaplnilo její prostory více než 2000 statistů. "Byl to naprosto neskutečný zážitek," popisuje Efron. "Působilo to na nás jako opravdový zápas, protože jsme hráli proti opravdovému týmu a nic jsme nepředstírali. Spousta záběrů, které tu uvidíte, vznikla tak, že jsme prostě jen normálně hráli a natáčely nás při tom kamery. A diváci na to samozřejmě naprosto přirozeně reagovali."

V případě Can I Have This Dance zase Kenny Ortega se svými choreografy představil poprvé v sérii klasický sálový tanec. "Je to velice milý, romantický a okouzlující tanec," soudí Hudgens. "Teď už moc často lidi tančit waltz nevidíte, takže to, že ho tu znovu představujeme, bylo ohromující."

"Inspiroval jsem se tu Fredem Astairem a Ginger Rogers," objasňuje Ortega. "Prostě jsem chtěl získat příležitost, jak by si mohli Troy s Gabriellou zatančit o samotě v objetí."
The Boys Are Back je fantaskní rockový duet, který se odehrává v noci na autovrakovišti, a jehož aktéry jsou Troy Bolton a Chad Danforth.

"Ještě nikdy jsme vlastně neměli číslo, kde bychom byli jenom my dva," říká Zac Efron. "Když jsme byli malí, chodili jsme na to vrakoviště a předstírali, že jsme superhrdinové a špioni a ninjové," vysvětluje Corbin Bleu situaci, ve které se během zmíněných scén jejich postavy ocitají. "Vzhledem k tomu, co všechno se na nás v průběhu maturitního ročníku valí, se tam vracíme a vzpomínáme na dětství."

"Titulní skladba High School Musical je veselá a zábavná a nutí vás zvednout se a tančit," míní skladatel Ryne Sanborn. "Říkával jsem si, že All For One už nikdy netrumfnu, ale High School Musical je ještě lepší."

Velké finále se natáčelo v průběhu dvou dní na fotbalovém hřišti East High. Podílelo se na něm zhruba tisíc lidí, mezi které patřil pětadvacetičlenný orchestr či čtyřicetičlenný sbor.
"Celá ta skladba má jednoduché poselství," říká scenárista Peter Barsocchini. "To, co je na střední škole zajímavé, nemusí s maturitou skončit. Přátelství mohou pokračovat."

Při plánování závěrečných scén se Kenny Ortega opět inspiroval filmem s Fredem Astairem. "Vypadalo to, jako by celý svět byl jedno velké pódium a já si říkal, že by bylo dobré to zopakovat pro novou generaci diváků. Našim jevištěm se stalo celé fotbalové hřiště, dokonce i s obří rudou oponou."

"Po natočení posledního záběru jsem byl tak dojatý, tak šťastný a tak spokojený, že jsem ze sebe nedokázal zvolání 'Stop' vůbec vypravit," pokračuje Ortega. "Byl to skutečně velice působivý den a po třech filmech jsem cítil ohromné uspokojení."

"Skladba High School Musical je hymnou," soudí Rosenbush. "Představuje vyvrcholení všech tří filmů."

Choreografii tanečních čísel měl opět na starosti tým Kenny Ortega, Charles "Chucky" Klapow a Bonnie Story, který byl za své předchozí úspěchy oceněn Emmy.

"Kenny, Chucky a Bonnie nastavili v tanečních muzikálech nový standard, kterého se budou všichni ostatní pokoušet dosáhnout," soudí producent Bill Borden. "Myslím, že jejich talent a jejich láska k tomu, co dělají, se jasně odráží ve všech tanečních číslech, a herci je zbožňují."

"Když se mnou před několika lety začal Chucky spolupracovat, byl jako hotový živel, chrlil ze sebe nápady, měl odvahu pustit se do čehokoliv," vzpomíná Ortega. "Bonnie má zase ohromné zkušenosti. Je to učitelka, skvělá tanečnice s klasickým vzděláním, technicky naprosto dokonalá, a spolupracovala s těmi nejlepšími z nejlepších."

Taneční zkoušky se odehrávaly v Salt Lake City. "Celý týden jsme seděli u stolu a probírali jednotlivé aspekty, až teprve potom jsme se pustili do tance," vypráví Klapow. "Kenny nakreslil nějaký obrázek, protože se tak vyjadřuje nejlépe. Pak jsme si s Bonnie stoupli před zrcadla a nechali se jeden druhým inspirovat. Nejde ale jen o taneční kroky. Musí to dávat smysl. Musíme prostřednictvím pohybů vyprávět nějaký příběh."

Pro plátna kin museli choreografové zdvihnout laťku. Pro předchozí dva televizní filmy pracovalo trio na choreografii pro deset herců, dvanáct tanečníků a 190 statistů. V případě Muzikálu ze střední 3 šlo o patnáct herců, osmnáct tanečníků (a více než 60 dalších v případě velkolepějších scén) a až 2000 statistů.

Natáčení v Utahu také přineslo jednu nečekanou komplikaci. "Salt Lake City je poušť v horách a je tu hrozně sucho," objasňuje Klapow. "V takové výšce se těžko tančí. Tloukla nám srdce a potili jsme se. Nemohli jsme dýchat. Bude ze mě nejlepší sportovec na světě, protože jsem trénoval v Utahu."

Skutečnost, že se její práce tentokrát objeví na velkých plátnech kin, si vzala k srdci i kostýmní návrhářka Caroline B. Marx. "Kostýmy pro Muzikál ze střední 3 jsou mnohem módnější, každá postava je jasně definovaná," míní Marx. "V tomhle díle každá z postav dospívá. Jejich kostýmy odrážejí jejich povahy."

Režisér Ortega byl vizí, kterou Marx do kostýmů vložila, velmi potěšen. "Caroline je skutečně báječná a vstřícná a přinesla nám řadu skvělých nových nápadů. Kostýmy jsou působivější, barevnější a výraznější. Protože tu máme více fantaskních záběrů a také pohled do budoucnosti, mohli jsme si při natáčení tohoto dílu vyzkoušet věci, které jsme předtím neměli šanci zkusit. A Caroline nám v tom pomohla."

Marx se na film začala připravovat už pět měsíců předtím, než se rozjely kamery. "Chtěla jsem se ujistit, že budeme mít náskok, co se týče módních trendů, abychom mohli mít v době premiéry to nejaktuálnější, nebo dokonce to, co se teprve chystá," říká. "Jela jsem do New Yorku na Fashion Week, navštívila tam 37 přehlídek a co nejvíce party, a současně jsem chodila do všech možných salonů a setkávala se s různými návrháři."

Troy, postava Zaca Efrona, měl působit ve stylu mladého Jamese Deana nebo Elvise, s paletou sestávající převážně z modrých a šedých odstínů. Troy nosí hlavně úzké džíny Diesel, klasická trička James Perse a boty Converse nebo Van.

Gabriella Vanessy Hudgens má působit velice obyčejně. "Gabrielliny kostýmy se vyvíjejí. Začíná se svými klasickými bílými, modrými, zelenými a žlutými květovanými šaty. V průběhu filmu o sebe začíná více dbát a obléká se více bohémsky," popisuje Marx.

Sharpayin šatník působí velice luxusním a až přehnaným dojmem, přičemž většina z jejích šatů je vylepšena křišťály Swarowski. "Sharpay se zaměřuje na sytou růžovou a různé peří," říká Marx.

Ryanův šatník pochází přímo z předváděcích mol. "Obvykle nosí také fedoru Goorin Bros.," upozorňuje Marx. "Na maturitním plese má buřinku, což je inspirace populárním španělským módním trendem."

Chad Corbina Bleu je podle Marx první filmovou postavou, která chodí především v organickém a recyklovatelném oblečení. "Celý jeho šatník působí velice ekologicky," prohlašuje návrhářka. "Na tričkách American Apparel má různé nápisy, týkající se životního prostředí, jako třeba 'Úkoly mi nesnědl pes, zrecykloval jsem je' a podobně." Marx se s jeho kostýmy obrátila na ekologické firmy jako Alternative Earth, Nike nebo Maasi Treads.
Taylor Monique Coleman popisuje Marx jako "vědkyni s nádechem manažerky, říznutou jistou ženskostí.". Taylor na sobě nosí především svetry J. Crew a Banana Republic, halenky G-Star a Theory a sukně Marc Jacobs, Piazza Simione a Corey Lynn Calter. "Měli jsme z ní pocit, že se stane příští prezidentkou Spojených států, takže jsme ji oblékli hodně konzervativně," míní Marx.

Šaty na maturitní ples, které mají Gabriella, Sharpay, Taylor a Kelsi, jsou původní návrhy Marx a vyrobila je vyhlášená Madonnina švadlena Zoya Bergam.

"Každá dívka sní o tom, že bude mít na maturitním plese dokonalé šaty," soudí Rosenbush. "Caroline vzala obyčejné věci a vykouzlila z nich něco nevšedního."

Při natáčení samotném tvůrci čelili celé řadě problémů s lokacemi, s natáčením na skutečné střední škole přímo během vyučování, a fyzickým a tvůrčím výzvám přetvoření fungující střední školy a autovrakoviště na filmové kulisy.

"Ačkoliv se děj stále odehrává v Albuquerque v Novém Mexiku, prohlásil Kenny, že se chce vrátit do Utahu, kde se natáčely předchozí dva díly," vysvětluje producent Don Schein.
"Velice se mu to tam zamlouvalo, jak prostředí, tak i štáb a místní tanečníci."

Tvůrci proto i potřetí využili pro většinu natáčení Salt Lake City a skutečnou školu East High.
"Muzikál ze střední prostě do Salt Lake City patří," obhajuje tuto volbu Efron. "Zrovna tady v té tělocvičně jsme natáčeli skladbu We're All In This Together, takže je fajn se vrátit 'domů' a zase tu tančít."

"Jsme tu doma," souhlasí Hudgens. "Procházím se po těch chodbách a každé místo mi něco příjemného připomíná."

Natáčení muselo na East High začít 15 dní před koncem školního roku. Manažerka lokací Carole Fontana se svým týmem fungovala jako hlavní zprostředkovatelka mezi štábem a vedením školy. "Velice dobře jsme si byli vědomi toho, že pro školu není natáčení tou nejdůležitější věcí, která se tu odehrává."

Ředitel East High Paul Sagers míní, že je velice pozitivní, že měli studenti možnost nahlédnout pod pokličku natáčení hollywoodského filmu. "Štáb nás zapojil, kde to jen bylo možné," popisuje Sagers. "Když si například potřebovali půjčit hudební nástroje, nevyrazili do půjčovny, ale zašli nejdříve za námi. Když potřebovali hráče basketbalu, vybírali nejdříve z našich. Zhruba 800 z oněch dvou tisíc lidí ve scéně z tělocvičny jsou naši studenti a učitelé."
"Když se zdejší studenti zajímali o to, co děláme, nechali jsme je, aby se podívali, aby zkrátka měli pocit, že jde i o jejich film," říká výtvarník Mark Hofeling.

Natáčení ale podle jeho slov mělo i svá úskalí. "Když jsem si přečetl scénář, působilo to na mě celé tak trochu nezvládnutelně. A po setkání s Kennym se tenhle dojem ještě umocnil. Když Kenny řekne 'víc', tak tím skutečně myslí víc."

Podle Hofelinga obsahuje tento ambiciózní snímek prvky ze čtyř broadwayských muzikálů. "I jeden by byla slušná výzva, zejména s ohledem na to, že se tu pokoušíme zinscenovat
produkci broadwayské úrovně ve školním divadle...o školní jídelně nemluvě!"

Rozličné lokace, na kterých se film natáčel, umožnily štábu popustit uzdu své kreativní fantazii. "V případě scény v jídelně nám dal Kenny jako vzor Busbyho Berkeleyho, skvělého režiséra a choreografa ze třicátých let, který točil ohromující černobílé muzikály," prozrazuje Hofeling. "Jde tu o Sharpayin sen o New Yorku - dívka z Albuquerque sní o slávě a bohatství."

"Zbavili jsme místnost veškerých barevných doplňků - její klasická červená je pryč," pokračuje Hofeling. "Z té povědomé místnosti se stává jen jakási její ozvěna - Sharpay je lapena v pasti střední školy na maloměstě a touží se dostat pryč."

Školní divadlo East High se ve filmu objevuje v celé řadě hudebních scén. Podle Hofelinga protáhli jeviště o dva a půl metru do orchestřiště, přidali předscénu a obstarali novou oponu v rudé barvě Tygrů. Aby bylo zdůrazněno, že jde o jakýsi hudební sestřih, vyrobili tvůrci filmu celou řadu přizpůsobivých kulis, jejichž úpravami v průběhu písní podtrhávali změny v ději.
Pro natáčení waltzu na střeše musel štáb vyzvedat do výšky čtvrtého patra materiál o hmotnosti takřka čtyřicetkrát převyšující nosnost jeřábu. "Na střeše je něco magického a izolovaného," míní Hofeling. "Kenny si ale přál, aby tančili po celé střeše, což znamenalo, že jsme museli vyrobit místo o ploše takřka jednoho celého domovního bloku. Když jste tam nahoře stáli, otvíral se vám překrásný pohled na hory a na zelená údolí kolem."

Natáčení na autovrakovišti mělo svá samostatná specifika. "Mark Hofeling a jeho umělecký vedoucí Wing Lee odvedli skvělou práci," chválí režisér. "Ve skutečnosti jsme natáčeli na opravdovém autovrakovišti, ale to, co z něj ve filmu vidíte, se vůbec nepodobalo tomu, jak to místo běžně přes den vypadalo. Vytvořili tam hotové vrakové divadlo."

"Je fascinující vkročit na takové místo," soudí choreografka Bonnie Story. "Můžete zkoušet ve studiu, co se vám zachce, ale když přijdete s nacvičenou choreografií na takové místo, tak tím doslova ožije. Dokonce i kostýmní návrhářka na to měla svůj podíl, protože tanečníky oblékla tak, že vypadali jako části aut."

Tvůrci filmu si při plánování toho, kam které auto postaví, vypomáhali malými auty Matchbox. "Ve skutečnosti jde o mnohem techničtější záležitost než jen pohodit auto tuhle a támhle," objasňuje Hofeling. "Musíte přemýšlet o tempu celé skladby, o choreografii a o tom, jak je celé to místo navrženo."

Další výzvou bylo nachystání fotbalového hřiště, kde se odehrává finální scény maturitních oslav. "Tráva byla víceméně mrtvá," svěřuje se Hofeling. "Pustili jsme se do nonstop práce sedm dní v týdnu, jen aby se nám podařilo trávu zachránit a mohli natáčet."
HIGH SCHOOL MUSICAL 4 2009

COLLEGE YEARTy NejNovĚjší FilMy 3

15. července 2009 v 10:11

HIGH SCHOOL MUSICAL 1 2006

MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 1


Originální název: High School Musical
Žánr: Drama, Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2006
Režie: Kenny Ortega


High School Musical je americký "udělaný-pro televizi" hudební film, publikovaný a distributovaný Disney. Byl vydán 20.1.2006.

Film byl jeden z nejúspěšnějších na Disney Channel Original Movies, publikovaný s pokračováním a delimitací potvrzení a soundtrackem, který byl komerčně nejúspěšnějším albem roku 2006.

High School Musical je příběh dvou středoškoláků: Troye Boltona, kapitána basketballového družstva a Gabrielly Montézové, právě přistěhované, stydlivé studentky, která vyniká v matematice a vědě. Společně se účastní školního muzikálu. Navzdory ostatních studentů, kteří se snaží překazit jejich sny, Troy a Gabriella dále přetrvávají a povzbuzují ostatní okolo. Nakonec Troy a Gabriella vyhrají hlavní role v muzikálu i přes intriky Sharpay a Ryana.HIGH SCHOOL MUSICAL 2 2007

MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ 2

Originální název: High School Musical 2
Žánr: Drama, Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2007
Režie: Kenny Ortega

Láska Gabrielly a Troye trvá i o prázdninách, kdy si s partou spolužáků přivydělávají v místním klubu který vlastní rodiče Sharpay a Ryana. Jejich společnou vášní je muzika, a tak není divu, že se přihlásí do pěvecké soutěže, kterou jim bude komplikovat hádka kvůli Sharpay. Gabrielle se nelíbí že Sharpay koketuje s Troyem a on se nechá ovládat. Gabriella se s Troyem na chvíli odloučí a Troy se pohádá se svým týmem Wildcats.

Troy řekne Sharpey co opravdu chce. Sharpay je uplně zaskočena protože toto nečekla. Tento rozhovor slyšela Kelsi a řekne to Chadovi a ryanovi který se stal jedn z týmu Wildcats. Troy bude za Tygrama a omluví sem jim a ryan mu domluví aby spíval se Sharpay v soutěži a Try to příme. Místo Sharpey bude zpívat Gabriella a zase se dají s Troyem dohromady. A vše skončila jak má. Troy je zase s Gabriellou a má zpátky i svůj tým Wildcats

Ty NejNovĚjší FilMy 2

15. července 2009 v 9:50

Wizards of Waverly Place: The Movie 2009


KOUZELNÍCI Z WAVERLY VE FILMU


Originální název: Wizards of Waverly Place: The Movie
Žánr: Komedie, Rodinný
Rok výroby: 2009
Země: USAHrají
role:
Justin Russo
role:
Theresa Russo
role:
Harper
role:
Jerry Russo
role:
Alex Russo
role:
Max Russo
role:

Javier


SERIÁL

WIZARDS OF WAVERLY PLACE DISNEY CHANNEL
2007

Originální název: Wizards Of Waverly Place
Žánr: Komedie, Rodinný
Rok výroby: 2007
Ty NejNovĚjší FilMy 1

14. července 2009 v 18:20

ANOTHER CINDERELLA STORY 2008

MODERNÍ POPELKA 2


Originální název: Another Cinderella Story
Žánr: Komedie, Muzikál, Romantický
Rok výroby: 2008
Režie: Damon Santostefano


Mary (Selena Gomez) je nevlastní dcera odsloužilé hvězdy Dominique (Jane Lynch). Musí obsluhovat nejen ji ale i její dvě dcery. Avšak do jejího města přijíždí popstar Joey Parker (Andrew Seeley) po svém turné v Japonsku. Joey ve městě hledá novou tanečnici pro svůj videoklip.

Mary trénuje, protože by chtěla v soutěži o klip, ale i o srdce Joeyho zvítězit. Po tanci na bále Joeyho uchvátí a on se ji snaží najít.

Když ji najde, její dvě sestry a expřítelkyně Joeyho vymyslí plán, jak ty dva rozdělit. Podaří se jim to a Mary se rozhodne skončit s ním a po dopise o nepřijetí na školu v Manhatanu i s tancováním. Avšak její nejlepší kamarádka ji nenechá udělat největší chybu jejího života...Michelle JohnstonJessica Parker Kennedy

role:

Tami

Jane Lynch

role:

Dominique Blatt

Emily Perkins

role:

Britt

Joey Parker

Lynda Boyd

role:

Evie Parker

Selena Gomez

role:

Mary

Katharine Isabelle

role:

Bree

Camille Mitchell

role:

Regina

Marcus T. Paulk

role:

Dustin

Laura Konechny

role:

Mooney - Eyed Cheerleader

Donald Adams

role:

Teacher

Nicole LaPlaca

role:

Natalia


Diplom za soutěž v den s celebritou

3. července 2009 v 19:43
Tk sice soutěžila jenom jedna holka ale zato dostane 2diplomy protože uhádla vše až na jedno a osmička byla ze všech nejtěšší . No nic ale soutěžtě dál akorát už ne s celebritama protože na týden končím s celůebritou musím něco vymyslet zatím hojky. A nebojte blog jde dál ikdyž bez soutěže s celebritou Eliška.M

EL ♥ =)

Doufám že se ji budou líbit =)


KUsOVKy ♥♥ ☻

3. července 2009 v 17:50 KUSOVKY ♥

1

KuSoVKY

2

3

4

56

7


8


9


10


11


12


13Ashley Tisdale Soutěž ♥

2. července 2009 v 20:01 Dny s celebritou


SOUTĚŽ ♥ ♥ ♥ ♥ ☻ ♥

1. Kdy se Ashley Tisdale narodila
2. Kolik ma let
3.Jake ma znameni
4. V jakych filmech hrala
5 Misto narozeni
6.Jakou ma vysku
7.Jake ma povolani
8 Na jakem miste se Ashley umistila v nejvic sexy zeny na Svete?
9 Jake ceny vyhrala
10. Co na Diplom


( Kdyby ste newědeli 8 a 9 tk napište néé že bych radila ale je to těžký teda pokud to někde nenajdete ) =)

4.Celebrita Ashley Tisdale ♥☻☻♥

2. července 2009 v 19:58 Dny s celebritou

ASHLEY TISDALE

Povolání: Herečka, zpěvačka, modelka
Věk: 24
Datum narození: 2. 07. 1985
Místo narození: West Deal, New Jersey, USA
Znamení: Rak
Výška: 160 cm


ŽIVOTOPIS

Ashley Tisdale se narodila 2.7.1985 ve West Deal, New Jersey. Je to úspěšná modelka, herečka a zpěvačka, která se narodila ve znamení raka. Žije ve Spojených státech amerických.

Ashley Tisdale se poprvé objevila na televizní obrazovce v několika epizodách různých seriálů např.: Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. Zazářila v seriálu The suite life of Zack and Cody jako chůva Maddie Fitzpatrick hlavních postav.Měla také malou roli ve filmu Donnie Darko v roce 2001. Poté se Ashley Tisdale stala známou. Nejvíc ji proslavila role namyšlené a rozmazlené barbie Sharpay Evans v televizním filmu High School Musical ,High School Musical 2,High school musical 3 - Senior Year.Ale nezůstává jen u HSM. Kromě dabování pro Disney má i jiné filmové projekty jako They came from upstairs nebo Picture this!

Kromě herectví se věnuje také hudbě. Už ve dvanácti letech zpívala pro prezidenta USA Billa Clintona. Své první sólové album Headstrong vydala 6.2.2007. Její neznámější písničky jsou Not like that, He said she said a Suddenly. V nejbližší době se můžeme těšit na druhé album,kterému dala jméno Guitly Pleasure.

Osobní
Rodiče: Lisa Tisdale a Mike Tisdale
Sourozenci: starší sestra Jeniffer Tisdale.

3.celebrita Vanessa Hudgens KONEC !

2. července 2009 v 17:56 Dny s celebritou
TK KONČÍ DEN S CELEBRITOU DOUFÁM ŽE JSTE SI TO UŽILI =) ELIŠKA.M =) EL.

diplom Ve dni s Celebritou Vanessa Hudgens 2.

2. července 2009 v 17:52
Tk Další Diplom ze Soutěže ve Dni s Celebritou


Tady To máš Tondo =)

El.

Rubrika Pro Kamarády

2. července 2009 v 15:17

Nwm jestli se do někomu bude líbit ale tuhle rubriku jsem udělala pro kamaráda :1: RUNOVLÁDCI

suma všech lidí

Počet stran:

617

Provedení:

Brož.

Nakladatelství:

Classic

Anotace:

Nastal čas oslav, čas bezstarostné radosti... Čtyři dny před Hostenfestem vstupuje do města Banisfer inkognito mladý princ Gaborn Val Orden. Jeho svazek s korunní princeznou Iomou má upevnit spojenectví mezi Mystarií a Heredonem, ale události naberou nečekaný zvrat. Hordy Raj Ahtena, Pána Vlků z jižních zemí, vtrhují do Severního království Rofehavanu odkud chtějí čelit barbarským hordám Inkary. Seveřané však nepřátele nerozdělují, Raj Ahten obsazuje celé království a postupuje na sever... Gaborn a Ioma zoufale pokračují v odporu proti Raj Ahtenovu nezadržitelném postupu.v Svět ovládá válečné peklo a moc Krále Země se probouzí...zrození čarodějky

Počet stran: 340
Rok vydání: 2002
ISBN: 80-86139-83-2
Jazyk: čeština
Vazba: brožovaná
Formát: 175 x 105 mm
Originální název: The Runelords Series: Wizardborn

Z některých románů se okamžitě stávají pomníky, čnící vysoko nad zbytek žánru. Člověk si okamžitě vybaví jména autorů těchto románů, jakými jsou Stephen R. Donaldson, J. R. R. Tolkien, David Eddings a Terry Goodkind. Teď se k nim řadí i David Farland se svou sérií Runovládci.

Třetí díl navazuje na Vlčí Bratrstvo a pokračuje v příběhu o Gabornovi, Králi Země, který ztratil svou moc, ale přesto nadále chrání svůj lid. Musí bojovat s hrozbou ničitelů, které pronásleduje celou zemí. Ničitelé míří zpět do svého domova v Podsvětí a je Gabornovým osudem je následovat do hlubin země.

Raj Ahten, veliký válečník obdařený silou tisíců odkazů, byl původně Gabornovým největším nepřítelem. Teď však musí bojovat o to, aby uchránil svou říši. Jeho sny o dobývání se rozpadly, neboť ničitelé ohrožují jeho domovinu.

A malá dívka Averan, vedená příkladem Prastarého ochutnala mozek ničitele a získala tak jeho vzpomínky, se stává klíčem k hledání temného sídla ničitelů.

čaroděj v srdci světa


Počet stran:

438

Provedení:

brož.

Nakladatelství:

Classic

Anotace:

Fallion a Jaz, synové nejvyššího Krále Země, žijí po dramatickém útěku jako uprchlíci z vlastního království. Čekají na správný okamžik, aby v zemi znovu zaujali oprávněné postavení. Mezitím nepřátelské síly nadpřirozených bytostí hrozí tajně převzít kontrolu nad celým územím. * Fallion je předurčen uzdravit zemi a slyší k tomu nutkavé volání. Ačkoli když se o to pokusí, celé dva světy se spojí a sloučí, a přesunutím s smísením těch nejlepších a nejhorších rysů z obou vytvoří třetí. Na Falliona a jeho společníky čekají nová monstra a nestvůrní lidé, aby je zničili.

El. =)

diplom Ve dni s Celebritou Vanessa Hudgens

2. července 2009 v 15:00
Tk tady je další diplom za soutěž ve dni s celebritou doufám že se Aleně bude líbit . =)
Tady máš ty pejsky jsou mooc pěkný :¨=-)