Memories change everything... 5.díl

10. dubna 2011 v 16:00 | Rejkí |  Memories change everything
NICK
"Tati, pusť mě na zem, jsme v nemocnici." řekl jsem mu. V tu chvíli ho všechno přešlo a položil mě.
"Omlouvám se." řekl, rozhlédl se okolo. Nikdo tam nebyl, takže si oddychl.
"No Paule, máš dobrého syna, moc nám pomohl a máme pro vás překvapení, budeme se stěhovat zpátky do New Jersey." oznámil John a radostí se zatetelil.
"A kdy? Kam?" zeptala se mamka a začala to všechno probírat s Lenou.
Prý za měsíc, že Lety pustí z nemocnice a jen dva bloky od nás. Bude to sranda, neuvěřitelně moc se těším. Těším se na chvíle strávené jen s ní. Musím jí a vlastně i sobě vynahradit všechen ten čas, kdy jsme se neviděli.
Můj pocit? Jsem šťastný… absolutně.

O měsíc později
"Lety, tak pojď, zase po dlouhé době budeš u nás." říkal jsem a táhl ji za ruku.
Zasmála se a zastavila mě. "Nicku, máš sice moc krásnej úsměv od ucha k uchu, ale ten dům nám nikam neuteče." řekla a smála se, až se za břicho popadala.
"No máš recht, ale stejně pojď." řekl jsem, ale naše chůze už byla pomalejší.
U dveří už nás čekali bráchové. "Ahoj Joe." pozdravila ho.
COŽE? Jeho si pamatuje? Vím, viděla ho v nemocnici, ale nepromluvili spolu ani slovo a myslím, že ani já jsem jí o něm nic neříkal.
"Ahoj Lety, tak jak se máš? Páni, taková doba. Dvanáct let, jsi moc krásná, vyrostla z tebe kočka." začal okamžitě flirtovat. Nabídl jí rámě s tím, že jí provede po domě. Já jsem jen zaražený zůstal stát ve dveřích.
Jak je možný, že jeho si pamatuje? Znamená pro ni víc? To zase jen já budu ta šedá myška, která bude všemu přihlížet. Na něj totiž nezapomněla.
Vyběhl jsem do svého pokoje, kde zrovna stáli. "Můžete prosím odejít?" zeptal jsem se. Lety si mě ani nevšimla, pohledem pořád visela na něm. Vzpomene si i na to, jak do něj kdysi byla blázen?
Jen co zmizeli, práskl jsem dveřmi a sedl si a postel. Uplně do rohu. Přemýšlel jsem.
LETY
Jako kdybych právě žila jen pro něj. Pro Joea. Nezajímalo mě nic jiného. Nad ním jsem nemusela nijak přemýšlet, okamžitě jsem si na všechno vzpomněla, jak moc se mi líbil, když jsme byli malí. Moje přítomnost mu očividně nijak nevadila, možná naopak, protože si mě k sobě hrozně tisknul.
Nevím jestli se ten barák nějak změnil, takže jsem to nemohla moc komentovat, nakonec jsme zůstali s Joem v jeho pokoji.
"Posaď se." řekl a ukázal na postel. Sedla jsem ji, měl dost měkkou matraci, takže jsem se trošku propadala. "Promiň, ale spí se na ní bezvadně, uvidíš, zkus to." pobídl mě.
Nepřemýšlela jsem o tom, jestli to mám udělat nebo ne. V klidu jsem si lehla. Měl pravdu, klidně bych tu i strávila noc, po tý posteli v nemocnici mám zničený záda.
"Dneska tu spím." řekla jsem rozhodně a Joe se jen usmál. Líbil se mi ten jeho úsměv.
"Večeře." zavolala Denise po domě.
Všichni jsme se rychle seběhli v kuchyni, všichni kromě Nicka. "Kde zas ten kluk je?" zaklel Paul a práskl rukou do stolu.
"Dojdu pro něj." nabídla jsem se a vstala. Mrkla jsem ještě na Joea, kterému se to moc nelíbilo.
Vyběhla jsem schody a zaklepala na Nickovi dveře. Nic jako 'dále' se neozvalo. Pomalu jsem otevřela dveře. Vešla jsem do bílého pokoje. První čeho jsem si všimla byl obří klavír v rohu pokoje. Vedle něj asi tři kytary a v dalším rohu naproti bicí. Doslova hudební pokoj. Rozhlédla jsem se po posteli, kterou jsem taky úspěšně našla.
Ležel na ní a spal. Byl sladký, až když jsem přišla blíž a chtěla jsem ho probudit, všimla jsem si zaschlých cestiček od slz, které mu stékaly po lících. Proč vlastně brečel?
"Nicku, děkuju." zašeptla jsem mu své díky za to, že mi vrátil život, mojí paměť. Nechala jsem ho spát a vydala jsem se zpátky do kuchyně, kde si mě k sobě Joe pevně přivinul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romča .. Lowe U Romča .. Lowe U | Web | 10. dubna 2011 v 18:36 | Reagovat

woow.. zlatoo.. ten dess je úžasný :D

2 Anet Anet | Web | 10. dubna 2011 v 19:28 | Reagovat

Diplom ?? .. to je jedno tak třeba s Martínkem H. :D to je fuk :D ;) a ten dess nemusiš dělat jestli nechceš ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama